Konference Internet a Technologie 21.2
přihlášených Přihlásit se

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, pořádá 10. listopadu konferenci Internet a Technologie (21.2). Tato tradiční akce se uskuteční prezenčně, a to v konferenčním centru hotelu Grandior v Praze. Přednášky se budou týkat především novinek v klíčových projektech sdružení za uplynulý rok. Stranou ale nezůstanou ani témata věnovaná bezpečnosti nebo internetové regulaci.

Prosíme všechny účastníky o dodržování aktuálních vládních COVID nařízení.
Ta nejpodstatnější najdete zde.

Místo a čas

Konferenční centrum hotelu Grandior
Na Poříčí 42, Praha 1

10. listopadu 2021
08:30 - registrace
09:00 - zahájení konference

mapa_grandior
Zavřít  ×

Novinky

Registrujte se včas na konferenci Internet a Technologie (21.2)

Sdružení CZ.NIC zveřejnilo internetové stránky konference Internet a Technologie (21.2) a otevřelo registraci. Tato tradiční akce správce české národní domény se uskuteční 10. listopadu v konferenčních prostorech hotelu Grandior (Na Poříčí 1052/42, Praha 1). Program, registrační formulář a další informace včetně archivu minulých ročníků najdete na tomto webu.

Počet míst v sále je omezen, proto je doporučeno se registrovat včas. Vstupné na akci je 200 korun.

Zavřít  ×

Program

Středa, 10. listopadu 2020
Čas Přednáška
8:30 Registrace
9:00 Zahájení konference
9:05 Aktuální novinky v projektu mojeID
Jaromír Talíř Posledních pár měsíců se tým okolo mojeID věnuje primárně dvěma úkolům, u kterých věříme, že je uživatelé ocení, a to procesu notifikace mojeID podle nařízení eIDAS a implementaci úrovně záruky Vysoká. Oba úkoly mají společné to, že přinesou uživatelům další možnosti, kde mohou prokázat svoji totožnost elektronicky právě s využitím mojeID.
9:30 Technické novinky v infrastruktuře FRED a mojeID
Václav Steiner V letošním roce jsme urazili velký kus cesty směrem k dockerizaci a rozdělení našich nejvýznamnějších frontendových služeb, společně se službou mojeID, do menších celků. Současně s tím jsme realizovali SW upgrade všech dílčích systémů registru FRED. V příspěvku shrneme, kam jsme došli, jak se nám dařilo a co plánujeme na příští rok.
9:55 FRED mess(enger) - přechod na nový systém pro odesílání zpráv
Vlastimil Zíma Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Totéž platí i u softwaru, neboť napsat nový systém je mnohem jednodušší, než do něj migrovat data ze starého systému. V přednášce si představíme současný stav nového systému pro odesílání zpráv i řadu problémů, na něž jsme narazili (nejen) při migracích starých dat.
10:20 Pracovní náplň našeho oddělení SQA a rozvoj výkonnostního testování
Tomáš Hurych V prezentaci představíme naše testerské oddělení SQA (čemu se věnujeme, kde a na čem testujeme, jak testujeme a jaké používáme technologie). Součástí přednášky budou také informace o rozvoji výkonnostního testování, tedy o používaných nástrojích a metodách, popis toho, jak je nyní používáme na testu a jak je plánujeme využít v produkčním prostředí.
10:45 Coffee Break
11:15 Ze života Knot DNS
Daniel Salzman Svět DNS je neustále v pohybu, a proto musí projekt Knot DNS tento trend následovat. Představíme si, s jakými výzvami se projekt musel vypořádat a co nového se nám podařilo.
11:40 Novinky v projektu Knot Resolver
Vladimír Čunát Projekt Knot Resolver se stále intenzivně vyvíjí. Náplní prezentace bude seznámení s nejvýraznějšími změnami, ke kterým došlo za uplynulý rok.
12:05 Internet a regulace, rok 2021
Jaromír Novák Všudypřítomná regulace se snaží zkrotit Internet a digitální prostředí, které nás ovlivňuje téměř na každém kroku. Jak byla úspěšná v roce 2021 a co nás může čekat v dalším roce?
12:30 Oběd
13:30 Novinky v Turrisu a že jich nebylo málo
Michal Hrušecký Za poslední rok jsme na projektu Turris odvedli spoustu práce, proto bych rád zrekapituloval, co se událo, a to hlavně pod pokličkou. Prezentace bude o tom, jakých změn se dočkal náš software, jaké změny a novinky plánujeme v nejbližší budoucnosti, ale i na čem aktuálně pracujeme na poli nového hardwaru.
13:55 Co je nového v Sentinelu?
Miroslav Hanák, Martin Prudek Od poslední prezentace Sentinelu na konferenci Internet a Technologie se mnohé změnilo. Svět postihla globální pandemie, Británie opustila EU a tým Turris vydal pátou verzi svého operačního systému. Pojďme se společně podívat, co se mezitím odehrálo v bezpečnostním projektu Turris Sentinel. Přednáška připomene základní funkce systému Sentinel a přiblíží, kam se projekt posunul za poslední dva roky.
14:20 Bezpečnost lokální sítě na Turrisu
Michal Hrušecký V routerech Turris máme bezpečnostní program Sentinel, který chrání uživatele před útoky zvenku. Co ale se zařízeními, která jsou v lokální síti? Dá se jim plně důvěřovat? Podíváme se na možnosti, které routery Turris nabízejí pro lepší monitoring lokální sítě.
14:45 Migrace z Turris OS 3.x
Karel Kočí Turris OS je založený na OpenWrt, které se poněkud rozpadlo a znovu složilo mezi lety 2016 a 2018. S takovou obměnou se přihodí nemálo změn. V Turrisu jsme při této příležitosti zcela změnili správu Turris OS. Všechny změny s tím spojené jsme v roce 2019 zařadili do Turris OS 4.0. Zároveň jsme začali pracovat na migraci, která umožní přejít stávajícím uživatelům bez nutnosti znovu nastavovat router. V přednášce si projdeme trnitou cestu této migrace a ukážeme si, co na tom tak dlouho trvalo.
15:10 Coffee Break
15:40 Pojďme změřit Internet: RIPE Atlas
Jan Bětík Znáte projekt RIPE Atlas? Jak je možné se do něj zapojit? Co tím uživatel získá? Je RIPE Atlas hardwarová nebo softwarová sonda? Jak provozovat tuto sondu na routeru Turris? Naše přednáška vám přinese odpovědi na tyto a další otázky.
16:05 Utilita pythonize (pz) pro Python v Bashi
Edvard Rejthar Současné linuxové distribuce mají k dispozici mnoho efektivních nástrojů pro zpracování vstupu. Patříte-li k uživatelům, kteří musí často lovit přepínače jednotlivých programů ve stránkách manuálů a zároveň vám vyhovuje syntaxe jazyku Python, zbystřete. Rád bych vám odprezentoval, jak si díky této maličké utilitě bez závislostí napsat jednořádkový skript Pythonu přímo v příkazové řádce, jak je vyhodnocován, a které užitečné proměnné v něm máte k dispozici.
16:30 Zajímavosti z penetračního testování
Martin Kunc Již déle než dva roky se věnujeme penetračnímu testování. Jaké jsou naše zkušenosti a jaké zajímavé chyby jsme našli? Co všechno je potřeba vzít v úvahu a jak probíhá testování produktů, jako je Turris Omnia nebo mojeID? I to se dozvíte v prezentaci shrnující našich dosavadní zkušenosti.
16:55 Safer Internet Centrum v roce 2021
Martin Kožíšek Přednáška představí české Safer Internet Centrum a jeho aktivity v roce 2021. Cílem projektu, který s podporou Evropské komise úspěšně probíhá již od roku 2019, je koordinace národních aktivit zaměřených na zlepšení on-line bezpečnosti dětí v České republice.
17:20 Konec konference
Zavřít  ×

Registrace

Přihlášení do Konference Internet a Technologie 21.2

Umístění a datum

Místo: Na Poříčí 42, Praha 1
Datum a čas:
10.11.2021   08:30 – 17:00 hod.

Osobní údaje

Zaškrtněte, pokud registrujete někoho jiného, ale sami se neúčastníte. Účastníky kurzu můžete přidat níže pomocí odkazu "Přidat účastníka".

Fakturační údaje

Nevyplňujte, pokud souhlasí s osobními údaji.

Bude zobrazeno na faktuře.
Můžete přidat další spoluúčastníky, pokud si v prohlížeči zapnete Javasript.

Cena

Základní cena:
165,29 Kč
DPH 21%:
34,71 Kč
Cena s DPH:
200,00 Kč
Typ slevy:

Platba

Přihlásit

 
captcha Opište kontrolní kód z obrázku
 

Platba kartou Pro pohodlný a bezpečný způsob bezhotovostní platby je možné použít platební karty MasterCard a Visa. Pro ověření držitele karty u jeho vydavatelské banky přímo během transakce využíváme bezpečnostní protokol 3-D Secure podporovaný karetními asociacemi. Veškeré údaje o platbách jsou předávány zabezpečenou cestou a CZ.NIC, z.s.p.o., jako obchodník, k nim nemá přístup, ani je neukládá.

Credit card Mastercard Credit card Maestro Credit card Mastercard Secure Code Credit card Visa Credit card Visa Electron Credit card Visa Verified Credit card Diners

Kapacita konference je omezena na 120 účastníků. V případě, že se rozhodnete svoji registraci zrušit, informujte nás co nejdříve na e-mailové adrese akademie@nic.cz.

Zavřít  ×

Kontakt

Budete-li mít jakékoliv otázky ke konferenci Internet a Technologie 21.2 či projektům a aktivitám sdružení, volejte telefonní číslo zákaznické podpory +420 222 745 111 nebo pište na e-mailovou adresu akademie@nic.cz. Veškeré další kontaktní údaje, stejně jako bližší informace o sdružení a jeho činnosti, najdete na internetových stránkách CZ.NIC.

Zavřít  ×