Novinky (RSS)

17.01.2017 10:10

Začíná nové éra projektu Turris Omnia, vývojový tým povede Patrick Zandl

[Tisková zpráva] Sdružení CZ.NIC získalo do svých řad osobnost, jejímž cílem bude posunout projekt Turris zase o kus dál. Patrick Zandl bude mít v CZ.NIC na starosti rozvoj routeru Turris Omnia, s čímž souvisí i rozšíření stávajícího týmu.

více »
17.01.2017 5:05

Česká republika stojí v čele mezinárodního projektu na otevřená data

[Tisková zpráva] Vedle správce české národní domény jsou do projektu zapojeni národní regulátoři pro oblast telekomunikací z České republiky, Slovenska a Slovinska a dále rakouská společnost Specure, která vytvořila základy mobilní aplikace, ze které vychází i český NetMetr.

více »
04.01.2017 10:00

Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi vzdělávací aplikace Tablexia

Členové týmu Tablexia představili novou verzi stejnojmenné vzdělávací aplikace, která má pomáhat především lidem se specifickými poruchami učení. Hlavními změnami verze 3.4 jsou synchronizace za pomocí QR kódu, vylepšená herní dynamika hry Hlídka a inovovaná grafika hry Lupiči. Aplikaci je možné získat ze stránek služeb App Store a Google Play.

01.01.2017 6:00

Nový člen sdružení

Od 1. ledna 2017 má sdružení CZ.NIC nového člena. Do komory držitelů doménových jmen vstoupila společnost H17 Networks, s. r. o. Sdružení má aktuálně 113 členů.

31.12.2016 18:45

Edici CZ.NIC rozšířila kniha o kyberkriminalitě

Dalším přírůstkem knižní řady sdružení CZ.NIC je publikace pedagoga a odborníka na počítačovou bezpečnost Jana Koloucha CyberCrime, Kniha seznámí především odbornou veřejnost s aktuálními informacemi o kyberkriminalitě a se souvisejícími aspekty působnosti právních norem v kyberprostoru. Publikaci je možné získat jak v elektronické, tak v tištěné podobě.

27.12.2016 10:00

Sdružení CZ.NIC vydalo zcela novou mobilní aplikaci Datovka pro Android a iOS

Laboratoře CZ.NIC vydaly zcela novou verzi mobilní aplikace Datovka pro operační systémy Android a iOS. Nová verze mobilní Datovky není distribuována jako aktualizace stávajících aplikací, ale jako aplikace nová. Tu najdou uživatelé na stránkách služeb Google Play jako aDatovku a na App Store pod názvem Datovka. Více na stránkách projektu nebo na blogu CZ.NIC.

12.12.2016 10:15

EU podpoří zřizování WiFi hotspotů ve městech a obcích, v ČR nabízí pomocnou ruku CZ.NIC

[Tisková zpráva] Podle plánů Evropské komise by mělo být dohromady připojeno šest až osm tisíc měst a obcí, v nichž by mělo být uskutečňováno až 40 milionů připojení denně.

více »
08.12.2016 13:00

Více než 50 procent domén .CZ je chráněno technologií DNSSEC

V souvislosti s dosažením této významné mety připravil Zdeněk Brůna, technický ředitel CZ.NIC, pro čtenáře blogu sdružení článek s radou faktických informací. V textu s názvem Normální je mít DNSSEC kolega Brůna mimo jiné uvádí: "Je na místě zmínit, že .cz doména výborně obstojí ve srovnání s dalšími doménovými koncovkami, pohybuje se na předních příčkách. Více bezpečných domén v absolutním počtu nalezneme pouze v Holandsku (.nl), Brazílii (.br) a Švédsku (.se)."

01.12.2016 6:00

Změny v členské základně CZ.NIC

Od 1. prosince má sdružení CZ.NIC nového člena. Stala se jím společnost Fortion Networks, s. r. o., která vstupuje do komory držitelů doménových jmen. Sdružení zároveň k tomuto datu opustila společnost Trestel CZ, a. s., která byla členem komory ISP. Počet členů sdružení tedy zůstává stejný, a to 112.

18.11.2016 11:00

Ladislav Lhotka z CZ.NIC je podepsán pod novým internetovým standardem organizace IETF

Organizace IETF vydala v listopadu dokument A YANG Data Model for Routing Management (RFC 8022), jehož spoluautorem je Ladislav Lhotka, programátor pro výzkum a vývoj ze sdružení CZ.NIC.

více »