DNSSEC Tester

Technologie DNSSEC rozšiřuje systém doménových jmen (DNS) o prvky, které zvyšují bezpečnost služby pro překlad doménových jmen na IP adresy a obráceně. DNSSEC zajišťuje důvěryhodnost údajů získaných z DNS. Jedním z problémů, které se vyskytují při zavádění DNSSEC, je nekompatibilita některých zařízení s touto bezpečnostní technologií. Jedná se především o hardware určený pro použití v domácnostech a malých organizacích jako jsou např. DSL modemy, kabelové modemy, domácí směrovače, přípojné body bezdrátových sítí apod. Tato nekompatibilita znamená, že zařízení nedokáže zpracovat DNS dotazy se zapnutou validací pomocí DNSSEC.

DNSSEC-kompatibilita nezávisí pouze na typu Vašeho zařízení, ale též na síťové infrastruktuře poskytovatele Vašeho internetového připojení, na dalších zařízeních ve Vaší lokální síti a na správné DNSSEC-konfiguraci Vašeho zařízení.

Projekt DNSSEC Tester si kladl za cíl testovat koncová zařízení na podporu technologie DNSSEC. Postupem času jeho roli převzal projekt Katalog routeru